Юнас Бенгтсон «Листи Аміни»

Якщо люди кажуть, що ти божевільний —

твої жалюгідні протести лише доводять їх слова.

х/ф «Острів проклятих»

196545.fb2.zip

Скандинавський письменник Юнас Бенгтсон після першого ж роману «Листи Аміни» відразу здобув світову славу та популярність. Критики називали його «екстраординарним новим голосом», а читачі чекали наступної книги. У 2010 році Юнас отримав премію за точний опис характерів героїв.

Головним героєм книги є Янус, який чотири роки провів у лікарні для психічнохворих. Він намагається боротись із шизофренією, але не докладає до цього значних зусиль. Єдиною ниточкою, що зв’язує його із справжнім світом, є листи від давньої знайомої – Аміни, дівчини із Туреччини, із якою хлопець вчився в гімназії. Але несподівано вона припиняє писати та відповідати на його листи. Янус турбується за неї, тому він вирішує знайти подругу. Хлопець знає, як себе поводити та що казати для того, щоб видатись здоровим – його випускають із клініки. Борючись із хворобою, незнайомим світом навколо, він намагається знайти зниклу Аміну.

Книга безкомпромісна у своєму реалізмі. Читач поринає у світ почуттів та думок Януса, відчуває все, що доводиться пережити головному герою. З одного боку, книга розповідає про боротьбу із хворобою та відривом від реальності, а з іншого – про світ, який не сприймає людину, що мислить по-іншому. Автор відобразив всі переживання Януса: незв’язні думки, які часто змінюються, емоції, які хлопець намагається контролювати, рішення, які треба приймати, не зважаючи на біль та хворобу. Книга змушує задуматись над власними діями та своїм ставленням до інших людей.

Яна Бистрицька

Advertisements

Залишити коментар

Filed under АртХол

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s